12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Primaret e PD-së në Tiranë nuk nxjerrin fitues, këta dy kandidatë shkojnë në balotazh

Partia Demokratike ka zhvilluar primaret për kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet Vendore të 14 majit.

Gara që ka pasur më shumë interes ishte padyshim ajo e Tiranës, ku pritej me mjaft vëmendje se kush do të jetë përballë Veliajt.

Kandidati që ka marrë më shumë vota është Belind Këlliçi, por pa mundur që të fitojë me 50%+1 votë, dhe përkëtë arsye gara shkon në raundin 2.

Ilir Alimehmeti është kandidati që ka mundur të renditet në vendin e dytë dhe raundi 2 do të jetë pikërisht midis tij dhe Këlliçit më 11 dhjetor.

Kandidat që mori numër të konsiderueshëm votash ishte edhe Gerti Bogdani.

Kandidatët e tjerë ishin të gjithë për t’u harruar.

Numri total i votave:

Belind Këlliçi 4040 vota

Ilir Alimehmeti 2196 vota

Gerti Bogdani 1819 vota

<p>The post Primaret e PD-së në Tiranë nuk nxjerrin fitues, këta dy kandidatë shkojnë në balotazh first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles