5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Livakovic fenomal, Kroacia kualifikohet në çerekfinale

Kroacia e ka arritur kualifikimin në çerekfinale të Kampionatit Botëror.

Kroatët fituan me mund të madh ndaj Japonisë vetëm pas ekzekutimit të penalltive.

Japonia kaloi në epërsi në minutën e 43-të përmes Maedas.

Rezultati u barazua në minutën e 55-të kur Perisic realizoi.

Më pas ndeshja deri në fund nuk prodhoi gola dhe u nevojitën vazhdimet.

Megjithatë, as aty gola nuk pati dhe ekzekutimi i penalltive mbeti opsioni i fundit.

Aty më të suksesshëm u treguan kroatët që fituan me rezultat 3:1.

Ishte portieri kroat, Livakovic ai që priti tri penallti të japonezëve.

Në çerekfinale, Kroacia do të përballet me fituesin e duelit mes Brazilt dhe Koresë së Jugut.

<p>The post Livakovic fenomal, Kroacia kualifikohet në çerekfinale first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles