13.1 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Zyrtarja e Lartë e USAID’t në Kosovë, nesër pritet nga Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të hënë do ta pres në takim ambasadoren e USAID’it, Erin E. McKee.

Këtë e ka kumtuar presidenca e Kosovës përmes kumtimit të agjendës së presidentes.

“Mediat fillimisht marrin pamje nga takimi, ndërsa në fund të takimit Presidentja Osmani dhe Ndihmës Administratorja, Erin E. McKee deklarohen për media”, thuhet në njoftim.

USAID luan një rol shumë të rëndësishëm në Kosovë.

Mbështetja vijon për shoqërinë civile, por edhe afarizmat.

Misioni kryesor është promovimi i demokracisë dhe të drejtave të njeriut.

<p>The post Zyrtarja e Lartë e USAID’t në Kosovë, nesër pritet nga Osmani first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy