5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Pse nuk reagoi pas ndeshjes Zvicër- Serbi? Kjo është përgjigja e Ramës

Kryemisnitri Edi Rama i është përgjigjur ditën e sotme pyetjes edhe për mosreagimin pas ndeshjes Zvicër – Serbi.

Kujtojmë që shumë figura politike si në Shqipëri dhe Kosovë reaguan duke uruar dy futbollistët shqiptarë të kësaj kombëtareje, Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën.

Rama u shpreh se nuk e sheh të arsyeshme ta bënte këtë gjë, pasi do të ishte përdorim i figurës së tij për politikë.

“Pse duhet të flisja, nuk jam kryeministri i Zvicrës, jam kryeministër i Shqipërisë. Dhe nëse do të ndaja nga skuadra kombëtares e Zvicrës dy qytetarë zviceran që janë shqiptarë dhe që ne i shohim me simpati të madhe, për një ndeshje të vecantë, çfarë do të bëja? Do t’i përdorja ato dy figura për politikë, në një mënyrë aspak dinjitoze. Do t’iu fryja zjarrit të një nacionalizmi qesharak, që po ashtu është edhe i rrezikshëm”, tha Rama.

<p>The post Pse nuk reagoi pas ndeshjes Zvicër- Serbi? Kjo është përgjigja e Ramës first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy