0.2 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Krasniqi: Amaneti i përbashkimit vjen nga Skënderbeu e deri tek Adem Jashari dhe UÇK-ja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi pas mbledhjes së dy kuvendeve në atë të Shqipërisë, tha se sot kujtojmë dhe nderojmë herojntë e dy vendeve të cil[t mundësuan këtë ditë.

Përmes një postimi në Facebook, kryetari i PDK-së tha se “sot falenderojmë ecilin shqiptar, andej dhe këtej kufirit, të cilët me rezistencën, sakrificën dhe përpjekjen e vazhdueshme jetësuan aspiratat shekullore”.

“Kjo flakë shekullore, që ngrohë e ndriçon vazhdimisht zemrat, mendjet dhe rrugët tona, le të jetë udhërrëfyes i përjetshëm i kombit tonë drejt unitetit e suksesit”, shkroi mes tjerash Krasniqi.

Postimi i plotë:

Sot, në Tiranë, në mbledhjen e parë të përbashkët të dy Kuvendeve tona, në vigjilje të një feste shumë të rëndësishme kombëtare.

Sot, bashkë, kujtojmë dhe nderojmë heronjtë e kënduar dhe të pakënduar nga dy shtetet tona, të cilët me guximin, ëndrrën dhe vizionin e tyre mundësuan këtë ditë.

Sot, bashkë, falënderojmë secilin shqiptar, andej dhe këtej kufirit, të cilët me rezistencën, sakrificën dhe përpjekjen e vazhdueshme jetësuan aspiratat shekullore.

Amaneti dhe pesha e përbashkimit ndër ne vjen nga Skënderbeu, përcillet te Ismail Qemaili e ndizet përsëri në Prekaz, te Adem Jashari dhe UÇK-ja.

Kjo flakë shekullore, që ngrohë e ndriçon vazhdimisht zemrat, mendjet dhe rrugët tona, le të jetë udhërrëfyes i përjetshëm i kombit tonë drejt unitetit e suksesit.
Urime shqiptarë!

<p>The post Krasniqi: Amaneti i përbashkimit vjen nga Skënderbeu e deri tek Adem Jashari dhe UÇK-ja first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy