3.8 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Vrasja e arsimtares së Gjeografisë, Policia zbulon detaje të reja për rastin

Policia e Kosovës ka dalë me raport për vrasjen e rëndë që u krye në rrugën “Mark Isaku” në Prishtinë, ku u vra një 63-vjeçare.

I dyshuar për vrasje është bashkëshorti i saj, 70-vjeçari Izet Godeni.

Sipas raportit të Policisë, vrasja dyshohet se është kryer rreth orës 02:00, derisa i dyshuari është vetëdorëzuar në Polici, rreth orës 04:40,.

“VRASJE E RËNDË- Rr. Mark Isaku, Prishtinë 25.11.2022 – 02:00-04:40. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij, viktimën femër kosovare. Njësitë relevante policore dhe një ekipet e mjekësisë ligjore kanë dalë në vendin e ngjarjes, nga stafi përgjegjës i mjekësisë ligjore është konstatuar vdekja e viktimës. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Ndryshe, 63-vjeçarja ishte arsimtare e gjeografisë në shkollën fillore “Dardania” në kryeqytet.

<p>The post Vrasja e arsimtares së Gjeografisë, Policia zbulon detaje të reja për rastin first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles