3.9 C
New York
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Buy now

Ushtarët e Kosovës dhe të Shqipërisë do të luajnë futboll për 28 Nëntor

Për nder të festës së flamurit, ushtarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në futboll.

Në agjendën që ka publikuar Qeveria e Kosovës, kjo ndeshje është një nga aktivitetet e planifikuara për ta shënuar 28 nëntorin, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Loja pritet të zhvillohet në Kukës, me fillim nga ora 12:00.

Aktivitetet tjera përfshijnë homazhet tek busti i heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, vizita tek Lidhja Shqiptare e Prizrenit, homazhe tek varrezat e familjes Jashari, e homazhe tek Kulla e Isa Boletinit. /Reporteri.net/.

Njoftimi i Qeverisë:

<p>The post Ushtarët e Kosovës dhe të Shqipërisë do të luajnë futboll për 28 Nëntor first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles