3.5 C
New York
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Buy now

Petkoviq-Kurtit: Tik-taku po bie për themelimin e Asociacionit

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq ka komentuar deklaratën e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili ka thënë se pranvera e vitit 2023 është afati për arritjen e marrëveshjes për normalizim me Serbinë.

Sipas Petkoviqit, nuk ka kurrfarë afati për normalizim të raporteve mes Kosovës e Serbisë.

Madje, ai thotë se afati i vetëm që po afron është ai për themelimin e Asociacionit.

“Kurti është duke mashtruar publikun para fytyrës. Faktet janë që nuk ka kurrfarë afati të paracaktuar për normalizim të raporteve në mes të Beogradit dhe Prishtinës”, është shprehur Petkoviq, raporton Tanjug.

“I vetmi tik-tak që po bie është ai për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe dhe se ‘afati’ ekziston vetëm në kokën e Kurtit”, ka shtuar Petkoviq.

<p>The post Petkoviq-Kurtit: Tik-taku po bie për themelimin e Asociacionit first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy