5.3 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

“Jetë a vdekje”, Argjentina e synon fitoren kundër Meksikës për kalim tutje, dalin formacionet zyrtare

Argjentina dhe Meksika do të përballen sonte mesvete, në ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit C në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Të dy kombëtaret synojnë fitoren e parë në këtë takim.

Argjentina vjen pas humbjes 2:1 nga Arabia Saudite, kurse Meksika pas barazimit pa gola me Poloninë.

Sa i përket përballjeve direkte mes Argjentinës dhe Meksikës, statistika më të mira kanë argjentinasit. Nga 31 përballje mes këtyre dy kombëtareve, Argjentina ka 15 fitore, 12 ndeshje kanë përfunduar baras dhe Meksika i ka vetëm 4 fitore.

Njëjtë si Argjentina, edhe Meksikës i duhet kjo fitore pë t’i mbajtur gjallë shpresat për kalim tutje.

Formacionet zyrtare:

<p>The post “Jetë a vdekje”, Argjentina e synon fitoren kundër Meksikës për kalim tutje, dalin formacionet zyrtare first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,700FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy