3.8 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Skandali i kombëtares serbe të futbollit me flamurin e Kosovës, kryelajmi i BILD’it

Sikur Botërori i futbollit në Katar të mos ishte mjaft i pasur me skandale. Tani i është bashkuar edhe kombëtarja serbe.

Pas humbjes 2-0 nga Brazili, në rrjetet sociale është shfaqur një foto nga dhoma e zhveshjes së serbëve. Në të mund të shihni një flamur që tregon hartën e Kosovës me ngjyrat serbe me mesazhin “Kurrë mos u dorëzo”, kështu i ka bërë përshkrimin skandalit të fqinjëve tanë mediumi më i njohur gjermanBild.de.

Serbia, nga ana tjetër, e minimizon rastin. Gazetari serb Ivan Cvetkoviq thotë për “20min.ch”: “Ju siguroj se as lojtarët, as stafi dhe as federata nuk kishin lidhje me këtë veprim. Flamuri është shumë popullor në Serbi, por sigurisht që nuk është provokim.” Ai dyshon se një tifoz VIP mund ta kishte varur flamurin në dhomën e zhveshjes, shkruan në vazhdim Bild.de./Gazeta10

 

<p>The post Skandali i kombëtares serbe të futbollit me flamurin e Kosovës, kryelajmi i BILD’it first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy