3.9 C
New York
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Buy now

Biden pret Macron në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme

Presidenti amerikan Joe Biden do ta pres në takim presidentin francez, Emmanuel Macron, javën e ardhshme.

Kjo do të jetë një vizitë e rrallë shtetërore që synon të nxjerrë në pah miqësinë franko-amerikane dhe jo konkurrencën e ashpër ekonomike midis dy vendeve, raportoi Reuters.

Më shumë se një vit pasi Canberra anuloi një marrëveshje për blerjen e nëndetëseve franceze pas një marrëveshjeje sigurie të SHBA-së, Mbretërisë së Bashkuar dhe Australisë që pa marrëdhëniet franko-amerikane të arrijnë një pikë thyerjeje, të dy vendet pritet të tregojnë unitet përballë kërcënimeve të përbashkëta nga Rusia dhe Kina.

<p>The post Biden pret Macron në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy