5.3 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Arrestohen dy të dyshuar për armëmbajtje pa leje në Viti

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy persona në Viti nën dyshimin për armëmbajtje pa leje.

Të dyshuarit janë N.S. (1997) dhe M.Q. (1966), që pas kontrollit në shtëpitë e tyre janë gjetur dhe konfiskuar:

Një Pushkë M48 e kalibrit 7.9 mm, një Revole e tipit Bereta e kalibrit 6.35mm, një karikator dhe gjashtë fishekë të kalibrit 6.35 mm.

“Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që ndaj dy të dyshuarve të ngritët kallëzim penal për veprën penale, “Mbajtja në pronësi ,kontroll ose posedim të pa autorizuar të armeve” dhe rasti i kompletuar do të dërgohet në Prokurorinë Themelore Gjilan”, thuhet në njoftim.

<p>The post Arrestohen dy të dyshuar për armëmbajtje pa leje në Viti first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy