5.1 C
New York
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Buy now

“Njoftimet për largimin e mjekëve nga Kosova po shkaktojnë brenga e çorientime”, ankohet SHSKUK’ja

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka reaguar ndaj raportimeve se Klinika e ORL-së rrezikon mbylljen shkaku i ikjes së mjekëve nga vendi.

Nga SHSKUK thonë se kjo klinikë nuk do të mbyllet pasi ka 13 mjekë specialistë si pjesë përbërëse e stafit, e dy të tjerë që janë në proces të rekrutimit.

Megjithatë, thonë se lajmet për largimin e mjekëve nga Kosova po iu shkaktojnë brenga qytetarëve të vendit.

“Njoftimet e shpeshta në platformat e informimit publik për largimin e profesionistëve shëndetësorë nga vendi apo nga sistemi publik me gjithë mirëkuptimin për misionin që kanë profesionistët e informimit, është duke krijuar brenga tek qytetarët dhe jo rrallë çorientim”, thuhet në reagimin e tyre në Facebook. /Reporteri.net/.

Reagimi i plotë:

<p>The post “Njoftimet për largimin e mjekëve nga Kosova po shkaktojnë brenga e çorientime”, ankohet SHSKUK’ja first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,598FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles