12.2 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

Miratohet në lexim të parë buxheti për vitin 2023

Është miratuar në lexim të parë buxheti për vitin 2023.

Projektligji për ndarjet buxhetore për vitin 2023 mori 64 vota për, një kundër dhe asnjë abstenim.

Pas votimit në lexim të parë, projektbuxheti për vitin 2023 do të kalojë në Komision, ndërsa me amandamentet eventuale do të hidhet në votim edhe në lexim të dytë.

Siç kishte dhënë detaje kryeministri Kurti, buxheti për vitin 2023 do të jetë 3 miliardë e 212 milionë euro.

AAK s’e voton projektbuxhetin për 2023: Buxhet i varfërimit, dështim në investimet kapitale

<p>The post Miratohet në lexim të parë buxheti për vitin 2023 first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,597FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles