5.1 C
New York
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Buy now

Kusari-Lila: Me buxhetin e 2023 është i implementueshëm Ligji i Pagave

Shefja e Grupit të deputetëve të VV-së, Mimoza Kusari-Lila, tha se buxheti i Republikës së Kosovës për vitin 2023, është 3 miliardë e 212 milionë euro dhe është më i larti që ka pasur Kosova ndonjë herë.

Ajo bëri me dije se me këtë buxhet është i implementueshëm ligji i pagave. Sipas saj edhe borxhi publik është përmbajtur me vitin aktual dhe ëshë më i ulëti në rajon.

“Ky buxhet është i zhvillimit, i sigurisë, shëndetësisë, arsimit dhe i mirëqenies sociale”, tha Kusari-Lila.

<p>The post Kusari-Lila: Me buxhetin e 2023 është i implementueshëm Ligji i Pagave first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,598FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy