9.7 C
New York
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Buy now

Deputetët e rinj të Listës Serbe pranojnë mandatet, betohen sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka thënë se nëntë deputetë të Listës Serbe janë regjistruar sot si deputetë të rinj në Kuvendin e Kosovës, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Konjufca këtë e ka bërë të ditur në seancën e sotme të Kuvendit. Ata kanë dhënë betimin e tyre sipas Kushtetutës së Kosovës.

Më 7 nëntor deputetët e Listës Serbe kishin dorëzuar mandatet e tyre në Kuvendin e Kosovës, në vargun e dorëheqjes së serbëve nga institucionet e Kosovës.

Ata po kërkojnë themelimin e Asociacionit dhe tërheqjen e vendimit për targa.

Presidentja Osmani ka shpallur 18 dhjetorin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në veri. /Reporteri.net

 

<p>The post Deputetët e rinj të Listës Serbe pranojnë mandatet, betohen sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,601FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy