5 C
New York
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Buy now

Arrestohet pronari i ‘Shell Kosova” Lulzim Kryeziu, dyshohet për dhunë ndaj gruas

Pronari i pompës së derivateve ‘Shell Kosova’, Lulzim Kryeziu, është arrestuar mbrëmë si i dyshuar për dhunë në familje.

Kryeziu është denoncuar nga bashkëshortja e tij. Sipas Sinjalit e gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në shtëpinë e përbashkët të çiftit në Fshatin Ndërkombëtar në Prishtinë, ku Kryeziu dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, duke e sulmuar atë fizikisht.

Përveç Lulzim Kryeziut, si dëshmitar është intervistuar edhe një anëtar i familjes së tij.

Ndërsa mbrëmë rreth orës 19:00, Kryeziu është paraqitur në stacion dhe është intervistuar nga hetuesit policorë.

Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh.

Kryeziu do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’, ndërsa bashkëshortja e tij ka shkuar te familja e saj, pasi që e njëjta nuk ndihet e sigurt të vazhdojë bashkëjetesën me biznesmenin e njohur kosovar.

<p>The post Arrestohet pronari i ‘Shell Kosova” Lulzim Kryeziu, dyshohet për dhunë ndaj gruas first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,593FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy