7 C
New York
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Buy now

Osmani takon homologun austriak, flasin për bashkëpunim mes Kosovës dhe Austrisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim në Austri nga presidenti austriak, Alexander Van der Bellen.

Osmani tha se në këtë takim u diskutua për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit mes Kosovës dhe Austrisë, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Potencuam vendosmërinë e përbashkët për ta thelluar bashkëpunimin dhe koordinimin, duke kontribuar bashkërisht për paqe dhe stabilitet të qëndrueshëm në këtë kohë kritike për Evropën”, njoftoi Presidentja.

Postimi i plotë:

Pas vizitës zyrtare të vitit të kaluar, sot u prita sërish në një takim pune nga Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen, në pallatin Hofburg në Vjenë, për të vazhduar diskutimet për partneritetin strategjik në mes të dy shteteve tona.

Potencuam vendosmërinë e përbashkët për ta thelluar bashkëpunimin dhe koordinimin, duke kontribuar bashkërisht për paqe dhe stabilitet të qëndrueshëm në këtë kohë kritike për Evropën.

Presidentin Van der Bellen e urova për rizgjedhjen e tij në krye të shtetit dhe shpreha vendosmërinë tonë të punojmë drejt hapjes së kapitujve të rinj të bashkëpunimit në mes të Kosovës dhe Austrisë.

Jemi mirënjohës për përkrahjen e palëkundur të Austrisë për rrugën euroatlantike të vendit tonë.

<p>The post Osmani takon homologun austriak, flasin për bashkëpunim mes Kosovës dhe Austrisë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,592FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy