8.1 C
New York
E diel, 27 Nëntor, 2022

Buy now

Ky është stafi kosovar që punon në Ambasadën e ShBA’së, Ambasadori Hovenier u shpreh mirënjohje

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka publikuar fotografi me stafin kosovar që punon për misionin diplomatik amerikan në Prishtinë.

Përmes një postimi në Twitter, Hovenier u ka shprehur atyre mirënjohje për punën dhe thellimin e partneritetit Kosovë -SHBA, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Në ambasadën e SHBA’së në Prishtinë e vlerësojmë punën e madhe dhe dedikimin e stafit kosovar për çdo ditë, sot u ndalëm pak për t’i njohur kontributet e tyre thelbësore për misionin tonë. Mirënjohje e thellë për kolegët tanë për përkushtimin e tyre për avancimin e raporteve SHBA -Kosovë” ka shkruar Hovenier.

At @USEmbPristina we appreciate the hard work and dedication of our Kosovan staff members every day, but today we paused to recognize their essential contributions to our mission. My deep gratitude to our colleagues for their commitment to advancing our – partnership. pic.twitter.com/L9qKKyj6L3

— Ambassador Jeff Hovenier (@USAmbKosovo) November 16, 2022

<p>The post Ky është stafi kosovar që punon në Ambasadën e ShBA’së, Ambasadori Hovenier u shpreh mirënjohje first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy