12.9 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

Barcelona apelon vendimin për suspendimin e Lewandowskit

Barcelona do të apelojë vendimin për suspendimin e Robert Lewandowskit.

Sulmuesi polak u suspendua me tri ndeshje mos-lojë, shkaku i kartonit të kuq që mori në ndeshjen e fundit, kundër Osasunas.

Lewandowski u dënua me një ndeshje shkaku i përjashtimit, si dhe me dy të tjera për mosrespektim të gjyqtarit.

Pas kësaj, klubi i Barcelonës ka njoftuar se do të apelojë këtë vendim të Komisionit Disiplinor.

Kujtojmë se nëse vendimi nuk ndryshon, Lewandowski do t’i mungojë Barcelonës në ndeshjet kundër Epsanyolit, Atletico Madridit dhe Real Betisit.

FC Barcelona to appeal against Lewandowski’s three game banhttps://t.co/3qeOcVGQt1

— FC Barcelona (@FCBarcelona) November 16, 2022

<p>The post Barcelona apelon vendimin për suspendimin e Lewandowskit first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,599FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy