12.2 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

Morën 60 mijë euro e nuk realizuan fluturimet, dy të arrestuar në Prishtinë për mashtrim me bileta

Dy persona janë arrestuar për mashtrim, pasi dyshohen se kanë pranuar në xhirollogaritë e tyre mjete monetare në vlerë rreth 60 mijë euro gjatë periudhës kohore 2021 -2022 nga persona të ndryshëm të cilët kanë rezervuar bileta të udhëtimit në relacionin Zvicër-Kosovë dhe anasjelltas, e të cilat fluturime nuk janë realizuar.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur në vitet 2021 dhe 2022, në Prishtinë.

Tutje në raport bëhet e ditur se të dyshuarve u janë sekuestruar 35 mijë CHF të cilat i kishin në posedim në momentin e arrestimit të cilat dyshohet të jenë përfituar me vepër penale të ‘mashtrimit’

“Në lidhje me rastin me 28.10.2022 janë arrestuar dy të dyshuar nën dyshimin se kanë pranuar në xhirollogaritë e tyre mjete monetare në vlerë rreth gjashtëdhjetë mijë (60,000.00) € gjatë periudhës kohore 2021 -2022 nga persona të ndryshëm të cilët kanë rezervuar bileta të udhëtimit në relacionin Zvicër-Kosovë dhe anasjelltas, të cilat fluturime nuk janë realizuar. Të dyshuarve u janë sekuestruar tridhjetë e pesë mijë (35,000.00) CHF të cilat i kishin në posedim në momentin e arrestimit të cilat dyshohet të jenë përfituar me vepër penale të ‘mashtrimit’ “, thuhet në raport.

Ndërkaq, me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

 

<p>The post Morën 60 mijë euro e nuk realizuan fluturimet, dy të arrestuar në Prishtinë për mashtrim me bileta first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,597FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy