9.1 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

Tollovia në kryeqytet, Përparim Rama: Sot ndoshta jam njeriu më i urryer në Prishtinë

Sot ka nisur për të tretën herë me radhë testimi i qarkores njëkahëshe brenda qendrës së qytetit të Prishtinës.

Testimi do të vazhdojë deri të dielën, por me të nisur ka shkaktuar kaos të madh në komunikacion, shkruan Reporteri.net.

Fakti që u bë në një ditë punë, jo si në vikend si radhët e tjera, ka bërë që kaosi në trafik të jetë edhe më i madh, shkruan Reporteri.net.

Referuar situatës në kryeqytet dhe reagimeve që kanë pasuar, kryetari i Prishtinës ka thënë se “sot ndoshta jam njeriu më i urryer në Prishtinë”.

Klan Kosova raporton se Rama e ka bërë këtë deklaratë, ndërkohë që po merr pjesë në përmbylljen e festivalit Manifesta Biennal.

Komuna e Prishtinës dy ditë më parë, iu ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë durim përgjatë kësaj periudhe provuese të ndryshimit të qarkullimit me automjete, meqenëse qëllimi kryesor i gjithë procesit është zgjidhja afatgjate e lirimit të hapësirave të lëvizjes për këmbësorë sipas rekomandimeve të task forcës rrugore, si dhe lirimi i mbingarkesës së trafikut rrugor. /Reporteri.net

Kolona të mëdha në Prishtinë, testimi i qarkores njëkahëshe shkakton kaos

 

<p>The post Tollovia në kryeqytet, Përparim Rama: Sot ndoshta jam njeriu më i urryer në Prishtinë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,597FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy