7.2 C
New York
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Buy now

Szunyog: Kosova është në rrugën e duhur

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, derisa komentoi arritjen e Kosovës në sundimin e ligjit, tha se Kosova është në rrugën e duhur.

“Urime për Kosovën në renditjen e Indeksin e Sundimit të Ligjit për vitin 2022. Kosova është në rrugën e duhur, Raporti për Indeksin e Sundimit të Ligjit tregon progres dhe se BE do të vazhdojë të mbështesë Kosovën në përmirësimin e këtij roli”, ka shkruar ai në Twitter.

Në raportin e World Justice Project, Kosova është renditur e para në rajon dhe e dyta në gjithë botën për përmirësim në sundimin e ligjit.

Kurti ka thënë se ky është konfirmim se reformat e tyre po funksionojnë.

“Këtë vit, Projekti i Drejtësisë Botërore (World Justice Project) e ka renditur përsëri Republikën e Kosovës në vendin e parë në Ballkanin Perëndimor për nga sundimi i ligjit. Ai gjithashtu e ka renditur Kosovën në vendin e dytë në mbarë botën për përmirësimin më të madh në sundimin e ligjit gjatë vitit të kaluar. Konfirmim i pavarur se reformat tona po funksionojnë dhe atë shpejtësi”, ka shkruar Kurti në Twitter.

Raporti i WJP: Kosova e para në rajon për nga sundimi i ligjit

<p>The post Szunyog: Kosova është në rrugën e duhur first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,598FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles