5 C
New York
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Buy now

Nënshkruhet memorandum ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë

Kryeministri i Kosovë, Albin Kurti, ka pritur në zyrën e tij kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafi.

Përmes një komunikate për media, Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se ata nënshkruan një Memorandum të Bashkëpunimit.

“Ky Memorandum Bashkëpunimi ka për qëllim përkrahjen financiare për mbrojtjen dhe promovimin e të drejtave të shqiptarëve, ruajtjen, kultivimin e gjuhës, artit, kulturës e identitetit shqiptar në Luginë të Preshevës”, thuhet tutje në komunikatë.

<p>The post Nënshkruhet memorandum ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,592FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy