5.3 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Kurti mbledh sot Qeverinë

Kryeministri Albin Kurti do t’i mbledh sot ministrat.

Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit, mbledhja do të mbahet me fillim nga ora 16:00.

“Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Në mbledhjen e kaluar të Qeverisë, dy ditë më parë, u bë ndryshimi dhe plotësimi i Programit Legjislativ të Qeverisë së Kosovës për vitin 2022.

Sipas ndryshimeve të Programin Legjislativ shtohen Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për provimin e maturës shtetërore, ndërkaq ndryshohet afati i miratimit nga Qeveria për Projektligjin për shërbimin e jashtëm; Projektligjin për protokollin e shtetit; dhe Projektligjin për Diasporën.

Po ashtu u miratuan tri projektligje dhe disa koncept dokumente.

<p>The post Kurti mbledh sot Qeverinë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles