9.7 C
New York
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Buy now

Deputeti i “Guxo”: Edhe drita e televizorit harxhon rrymë

Deputeti i partisë “Guxo”, Ekrem Mustafa përmendi ministrën e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, e cila pati thënë që të hiqen nga priza konzollat (joystickat) e video-lojërave, teksa tregon një mënyrë tjetër për të kursyer energjinë.

Sipas tij, edhe drita e televizionit harxhon rrymë, pesë deri në 6 euro i harxhon gjatë vitit.

“E vetmja mënyrë për të përballuar më lehtë është me ekonomizu energjinë elektrike dhe ta kursejmë në masë të madhe, të kemi kujdes. E kanë marrë me banalitet edhe portalet kur e thotë ministrja Rizvanolli që joystick (konzollat) të hiqen nga priza, unë e them edhe diçka edhe më të vogël, edhe ajo drita ndezë e televizionit kur ta marrim në koston vjetore, mendojë që 5 apo 6 euro t’i harxhon gjatë vitit”, tha Mustafa.

<p>The post Deputeti i “Guxo”: Edhe drita e televizorit harxhon rrymë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,601FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy