5.3 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Von der Leyen arrin në Kosovë, nis takimi me Osmanin

Presidentja Vjosa Osmani e ka pritur në takim presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Pas takimit do të ketë konferencë për medie.

Ajo do të pritet në takim edhe nga kreu i Qeverisë, Albin Kurti.

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vizitës në Prishtinë, do të udhëtojë drejt Tiranës.Presidentja e KE-së pritet që të mbërrijë në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” rreth orës 14:30.

Më pas, në orën 15:45 do të zhvillohet një takim bilateral mes dy delegacioneve në kryeministri.

Sipas asaj që parashikohet në agjendë, në orën 16:30 do të ketë edhe një konferencë për shtyp mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Ursula von der Leyen.

<p>The post Von der Leyen arrin në Kosovë, nis takimi me Osmanin first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy