7.2 C
New York
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Buy now

Tahiri: Qeveria Kurti më e dobëta ndonjëherë, ka harruar qytetarët

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka qenë shumë kritik ndaj qeverisë e shumicës parlamentare në seancën e sotme plenare.

Ai ka thënë se Vetëvendosje, e ka bërë temë numër një dialogun me Serbinë, ndërsa problemet konkrete, zgjidhja e të cilave i japin kuptim jetës së qytetarëve, i ka lënë anash.

“Agjenda politike ka lëvizë, ajo e Qeverisë sidomos për dialogun, nga pika e 7 ka kalu në pikën e parë. Ligji për paga, që një muaj qeveria nuk është në gjendje me procedu këtë ligj. Është shumë mashtruese me vendosë një nen se Ligji i buxhetit do ta përcaktoj vlerën e koficientit, dhe sot mos të folet aspak rreth kësaj teme, se sa është koficienti. A është kjo strategji e qeverisë që mos me e pru në kohë ligjin për paga, në mënyrë që prapë me pasë shtyerje për ketë ligj. Tema e dytë që du me e pëmend, iniciativa e deputetetit Haxhiu, për trustin është duke pritur, kjo temë që i jep kuptim jetërve të njerëvzve”, ka thënë Tahiri.

Tutje Tahiri tha se kjo qeveri nuk i ka kryer as tri punë që i japin kuptim jetës së qytetarëve e se kjo është qeveria më e dobët ndonjëherë.

“Kjo qeveri nuk i ka kryer as tri punë, që i japin kuptim jetërve të qytetarëve, është qeveria më e dobët që e kemi pasur ndonjëherë. Ne mund të flasim për Lajçakun, për dialogun, por duhet të flasim sidomos për tema konkrete që i presin qytetarët nga ne.”, shtoi Tahiri.

<p>The post Tahiri: Qeveria Kurti më e dobëta ndonjëherë, ka harruar qytetarët first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,598FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles