5.1 C
New York
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Buy now

Ribëhet fotografia ikonike e vitit 1932 në Çikago

Disa punëtorë të ndërtimtarisë kanë rrezikuar jetët e tyre duke e përsëritur një veprim të vitit 1932, i cili më pas u bë fotografi ikonike.

Ata vendosën që të ulen mbi një rrokaqiell dhe të drekojnë.

“Dreka mbi një rrokaqiell” është një fotografi e njohur që u shkrep në Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vitin 1932.

Në shkrepjen e ribërë, punonjësit janë të ulur në të njëjtën mënyrë, veçse tani fotografia është me ngjyra.

<p>The post Ribëhet fotografia ikonike e vitit 1932 në Çikago first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,598FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles