8.1 C
New York
E diel, 27 Nëntor, 2022

Buy now

Murati tregon sa mërgimtarë kanë aplikuar për rimbursim të policës kufitare

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka kërkuar informata se sa mërgimtarë kanë bërë pagesën e policës së sigurimit gjatë periudhës 1 qershor-31 gusht 2022 dhe sa kanë aplikuar të rimbursohen nga Qeveria.

Ministri Murati është përgjigjur në pyetjen e Musliut për numrin e aplikantëve.

“Sa i përket numrit se sa kanë qenë hyrjet, këtë informatë Ministria e Financave nuk e ka. Është informatë që e posedon Ministria e Mbrojtjes, Byroja Kosovare e Sigurimeve që i ka lëshuar polisat. Për periudhën që e keni cekur, numri i aplikantëve për rimbursim është 8 mijë e 845, por në tërësi kemi 11 mijë e 923”, tha Murati.

<p>The post Murati tregon sa mërgimtarë kanë aplikuar për rimbursim të policës kufitare first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy