9.7 C
New York
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Buy now

Kurti flet me Këshilltarin Special Amerikan, nuk tregon shumë çka diskutuan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Këshilltarin e Sekretarit amerikan të Shtetit, Derek Chollet.

Kurti përmes një cicërime në Twitter, duke mos treguar shumë nga biseda e tyre, tha se e ka falënderuar Chollet për mbështetjen e vazhdueshme të ShBA’ve për Kosovën në integrimin euroatlantik.

“Sot fola me Këshilltarin Special Amerikan, Derek Chollet dhe e falënderova për mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën për integrimin euroatlantik. Siç tregohet në @TheWJP Raporti i vitit 2022, Kosova duke u renditur si e para në ËB6 dhe i dyti më i përmirësuar në nivel global, ne përsëri dëshmojmë se sundimi i ligjit shkon krah për krah me paqen, sigurinë dhe demokracinë”, shkroi Kurti.

Today I spoke w/ & thanked @CounselorDOS for ‘s continued support for ‘s Euro-Atlantic integration. As shown in @TheWJP 2022 report, ranking as 1st in WB6 & 2nd most improved globally, we again prove that rule of law goes hand in hand w/ peace, security & democracy.

— Albin Kurti (@albinkurti) October 27, 2022

<p>The post Kurti flet me Këshilltarin Special Amerikan, nuk tregon shumë çka diskutuan first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,601FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy