5.1 C
New York
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Buy now

Karriga “bosh” e Bislimit në konferencën në Beograd, Biserko e zhgënjyer me autoritet serbe: “Kaq për normalizimin e marrëdhënieve”


“Kaq për normalizimin e marrëdhënieve” tha Kryetarja e Komitetit të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut në Beograd, Sonja Biserko, kur lajmëroi se zv/kryeministrit të parë kosovar, Besnik Bislimit nuk iu garantua pjesëmarrja e sigurtë në një konferencë në Beograd, raporton gazeta online Reporteri.net.

“Nënkryetari i Qeverisë së Kosovës, Besnik Beslimi është penguar të marrë pjesë në tryezën ‘Kosova dhe perspektiva evropiane e rajonit’. Ai arriti në Beograd, por u kthye sepse policia nuk mund të garantonte sigurinë e tij. Para kësaj, ai ishte subjekt i marrjes në pyetje në kufi. Kaq për normalizimin e marrëdhënieve”, shkroi Biserko në Facebook, përcjell Reporteri.net.

 

<p>The post Karriga “bosh” e Bislimit në konferencën në Beograd, Biserko e zhgënjyer me autoritet serbe: “Kaq për normalizimin e marrëdhënieve” first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,598FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles