3.8 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Festivali i Këngës në RTSH, shpallet lista e këngëtarëve pjesëmarrës

Pak javë para nisjes së Festivalit të 61-të të Këngës në RTSH, janë konfirmuar tashmë 26 emra të njohur të muzikës shqiptare që do të konkurrojnë për vendin fitues dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision Song Contest 2023” që do të mbahet në Britaninë e Madhe.

Në konkurim janë 22 këngëtar dhe 4 grupe muzikore, ku ndër ta është Fifi, Evi Reçi, Elsa Lila e plotë artist të rinj.

Lista e këngëtarëve dhe titujt e këngëve:

Artisti                                                     Kënga

2 Farm                                                   Atomike

Alban Kondi & Lorela Karoshi                    Melodi

Albina Kelmendi                                       Duje

Anduel Kovaçi                                          Malli

Arsi Bako                                                 Sonte dua të jem me ty

Melodajna Mancaku                                  Gjysma e zemrës sime

Elsa Lila                                                   Evita

Enxhi Nasufi                                             Burrë

Erma Mici                                                 Kozmosi i dashurisë

Evi Reçi                                                    Ma kthe

Fabian Basha                                            Një gotë

Fifi                                                           Stop

Franc Koruni                                             Në pritje

Genti Hoxha                                             Ajër

Gjergj Kaçinari                                          Dje

Luna Causholli                                          Jetën ta fal

LYNX                                                        Nëse ke besim

Manjola Nallbani                                        Dua

Permit of Stay                                           Fobia

Petrit Çarkaxhiu                                         Emri yt mirësi

Rezearta Smaja                                         N’Eden

Rovena Dilo                                                Motit

Sara Kapo                                                  Para teje

Serxhio Hajdini                                           Vështirë

Urban Band                                                 Në çdo hap

Vanesa Sono                                               Aroma jonë

<p>The post Festivali i Këngës në RTSH, shpallet lista e këngëtarëve pjesëmarrës first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles