9.1 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

Dështim historik i futbollit spanjoll në Ligën e Kampionëve

Edicioni aktual i Ligës së Kampionëve ishte një dështim i vërtetë për ekipet spanjolle.

Tri nga katër skuadrat pjesëmarrëse janë eliminuar qysh në fazën e grupeve.

Barcelona, Sevilla dhe Atletico Madridi i dhanë fund herët garës më prestigjioze evropiane.

I vetmi që u kualifikua në të tetën e finales ishte Real Madridi, shkruan “Gazeta Express”.

Që kur ka nisur riformimi me 4 skuadra pjesëmarrëse të një shteti në Champions, respektivisht nga sezoni 1999/2000, nuk kishte ndodhur kurrë që Spanja ta ketë veç një skuadër në mesin e 16 më të mirave në fazën eliminuese.

Pa dyshim, ky ishte një sezon për t’u harruar për ekipet spanjolle, të cilat do të jenë më të përfaqësuara në Ligën e Evropës.

<p>The post Dështim historik i futbollit spanjoll në Ligën e Kampionëve first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,597FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles