12.9 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

Besnik Bislimi kthehet në gjysmë të rrugës, autoritetet serbe s’garantuan për sigurinë e tij në Beograd

Zëvendëskryeministrit Besnik Bislimit i është dashur të kthehet prapa në Kosovë ende pa hyrë në Serbi ngase autoritetet e Serbisë s’kanë garantuar për sigurinë e tij.

“Po është e vërtetë, zoti Bislimi është rrugës duke u kthyer për në Kosovë”, ka thënë publicisti dhe gazetari Dushan Janjiç në një përgjigje për gazetën online Reporteri.net.

Janjiç, i cili s’gjente kohë të shpjegonte më shumë për shkak se konferenca e forumit për marrëdhënie etnike po fillonte tha se brenda gjysmë ore do të tregojë më shumë për arsyet e kthimit të mbrapsht të zv/kryeministrit Bislimi.

Ai konfirmoi për Reporteri.net se Bislimi u kthye mbrapsht për “shkaqe sigurie”.

Flet Besnik Bislimi: Një veturë e policisë na doli përpara në rrugë, s’na la të hymë në Beograd

Qeveria e Kosovës ka njoftuar dje se zv.kryeministri Bislimi do të udhëtojë drejt Beogradit për të marrë pjesë në organizimin e Forumit Për Marrëdhenie Etnike që drejtohet nga Dushan Janjiq.

“Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, merr pjesë në Beograd, ditën e enjte në konferencën e Forumit për Marrëdhënie Etnike, në tryezën e diskutimit “Dialogu Diplomatik”, me temë “Kosova dhe Perspektiva Evropiane e Rajonit”, me fillim nga ora 17:00.

Ditën e premte, do të jetë pjesëmarrës në një panel diskutimi, në kuadër të “Belgrade Security Conference”, me temë “Kosova dhe Serbia – Shmangia e rrugës pa dalje”, me fillim nga ora 18:15″, thuhej në njoftimin e Qeverisë së Kosovës.

<p>The post Besnik Bislimi kthehet në gjysmë të rrugës, autoritetet serbe s’garantuan për sigurinë e tij në Beograd first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,599FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy