8.1 C
New York
E diel, 27 Nëntor, 2022

Buy now

Ambasadori gjerman: Pajtohem plotësisht, kosovarët e meritojnë liberalizimin e vizave

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, është pajtuar me deklarimet e raportueses së Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, se kosovarëve duhet t’u liberalizohen vizat dhe se pritja duhet të marrë fund.

Rohde një gjë të tillë e ka shprehur në llogarinë e tij zyrtare në ‘Twitter’, ku ka mbështetur deklarimin e Von Cramon për liberalizimin e vizave për Kosovën.

“Pajtohem totalisht”, thuhet në postimin e ambasadorit gjerman.

<p>The post Ambasadori gjerman: Pajtohem plotësisht, kosovarët e meritojnë liberalizimin e vizave first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles