8.1 C
New York
E diel, 27 Nëntor, 2022

Buy now

Ndarja e parave për Samitin e djeshëm, buxheti për barna esenciale – disa nga arsyet e mbledhjes së Qeverisë

Qeveria e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës.

Me këtë rast në këtë mbledhje do të shqyrtohen disa pika të rendit të ditës.

Në mbledhjen e 102-të, Qeveria e Kosovës do të bëjë shqyrtimin e Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Mbrojtjen e Konsumatorit.

Po ashtu do të shqyrtohet edhe kërkesa e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës për ndarjen e mjeteve buxhetore me qëllim të blerjes së barnave nga lista esenciale.

Pikat e rendit të ditës:

<p>The post Ndarja e parave për Samitin e djeshëm, buxheti për barna esenciale – disa nga arsyet e mbledhjes së Qeverisë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy