5.3 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Kurti lavdëron punën e ATK-së: Të hyrat veç po rriten

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka lavëdruar Administratën Tatimore të Kosovës për inkasimin dhe rritjen e të hyrave.

Në ditën e dytë të punëtorisë ndërkombëtare, që po organizohet për herë të parë në Kosovë për përmirësimin e menaxhimit të borxhit tatimor, Kurti tha se trendi i rritjes së të hyrave nga ATK po vazhdon vit pas viti.

Pjesë e kësaj punëtorie ishte edhe ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati.

“Vitin e kaluar kemi pasur rritje të hyrave mbi 28 përqind më shumë se viti paraprak dhe këtë vit trendi i njëjtë ka vazhduar”, tha ai.

Ndërkaq, drejtori i ATK-së, Ilir Murtezaj tha se kanë bërë shumë reforma dhe kjo ka rritur performancën e ATK-së.

Nga ana tjetër, përkrahje institucioneve vendore iu ofroi drejtoresha e CEF, Jana Repanska.

 

<p>The post Kurti lavdëron punën e ATK-së: Të hyrat veç po rriten first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,700FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles