7 C
New York
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Buy now

Kina s’e përjashton mundësinë e marrjes “me forcë ushtarake” Taivanin


Autoritetet e Pekinit nuk e përjashtuan mundësinë e përdorimit të forcave ushtarake për ta marrë Taivanin me Kinën, njoftoi sot Zyra për Çështje me Taivanin, raporton gazeta online Reporteri.net.

“Nuk premtojmë se s’do të përdorim forcë ushtarake. Kina rezervon të drejtën për të përdorur të gjitha mjetet e nevojshme (për bashkimin përfundimtar me Taivanin”, ka thënë përfaëqësuese i zyrës kineze në një konferencë për shtyp, raportoi “Nova”.

Në të njëjtën kohë, zyrtari tha se Pekini është i përkushtuar “për bashkim paqësor” me Taivanin dhe se do t’i qëndrojnë besnik parimit “një shtet, dy sisteme”.

“Kina ka pozicion të palëkundur dhe të qartë rreth Taivanit”, shtoi ai./Reporteri.net/

<p>The post Kina s’e përjashton mundësinë e marrjes “me forcë ushtarake” Taivanin first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,592FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles