5 C
New York
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Buy now

Arrestohen gjashtë kosovarë në Gjermani, dyshohet se kanë grabitur në furra buke dhe dyqane me pakicë

Gjashtë kosovarë dhe një shtetas shqiptarë janë arrestuar në Gjermani pasi dyshohet kanë kryer mbi 20 vjedhje në qarkun e Ludwigsburg-ut dhe në atë të Rems-Murr në rajonin e Stuttgart.

Në njoftimin e policisë të dyshuarit ishin nën llupën e autoriteteve që nga muaji qershor.

Sipas policisë cak i vjedhjeve të grupit në fjalë ishin furrat dhe dyqanet me pakicë.

“Të dyshuarit kryesisht merreshin me furra buke dhe dyqane me pakicë në Bietigheim-Bissingen dhe komunitetet përreth dhe sekuestruan kryesisht para të gatshme dhe cigare me një vlerë totale prej mbi 90,000 euro. Bizhuteri u vodhën gjithashtu gjatë një thyerjeje të përditshme në apartament në Winnenden. Në kuadër të masave të kontrollit, ndër të tjera janë gjetur dhe konfiskuar tre automjete të përdorura për krimin, para të gatshme, sende të vjedhura dhe prova të tjera. Shtatë të dyshuarit e arrestuar, përkohësisht janë gjashtë kosovarë dhe një shtetas shqiptar i moshës ndërmjet 20 dhe 37 vjeç”, thuhet në njoftim.

<p>The post Arrestohen gjashtë kosovarë në Gjermani, dyshohet se kanë grabitur në furra buke dhe dyqane me pakicë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,592FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy