4.4 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Ylli kontrovers i rrjeteve sociale konvertohet në islam

Ylli kontrovers i rrjeteve sociale, Andrew Tate, u konvertua në islam. Video e tij duke u lutur në xhami është bërë virale në rrjete sociale, shkruan SportSkeeda.

Videoja është bërë në një xhami në Emiratet e Bashkuara Arabe.

“Çdo i krishterë që beson në të mirën dhe që është i vetëdijshëm për luftën e vërtetë kundër së keqes, duhet të konvertohet. Jini të durueshëm! Premtimi i Allahut është i vërtetë (Kur’an 30:60)”, shkroi Tate në platformën Gettr, duke konfirmuar se ka ndryshuar fenë.

Tates iu ndalua qasja nga Twitteri, Facebooku, Instagrami dhe TikToku në gusht për shkak të komenteve mizogjene. Ai deklaroi se gratë janë fajtore që dhunohen seksualisht.

Tërhoqi vëmendjen në vitin 2016 kur u përjashtua nga spektakli i Big Brother në Britani për një video ku ai sulmonte një grua. Pas përjashtimit, ai deklaroi se video ishte e montuar.

<p>The post Ylli kontrovers i rrjeteve sociale konvertohet në islam first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles