9.1 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

Policia norvegjeze arreston një spiun të dyshuar rus, punonte shkencëtar në universitet

Policia norvegjeze ka arrestuar një spiun të dyshuar rus në qytetin verior të Tromsoe, raporton Skynews, përcjell Gazeta Online Reporteri.net.

I arrestuari, i cili punonte si shkencëtar në Universitetin e Tromsoe, kishte pozuar si shtetas brazilian, por policia beson se identiteti i tij i vërtetë ishte rus.

Zëvendësi i policisë ka deklaruar se spiuni i dyshuar rus përfaqëson një “kërcënim për interesat themelore kombëtare” dhe duhet të dëbohet nga Norvegjia. /Reporteri.net/.

<p>The post Policia norvegjeze arreston një spiun të dyshuar rus, punonte shkencëtar në universitet first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,597FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy