6.5 C
New York
E hënë, 30 Janar, 2023

Buy now

Nis Samiti i Ballkanit Perëndimor në Prishtinë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shfaqur me humor të mirë në nisje të Samiti i Ballkanit Perëndimor për vitin 2022 që po mbahet në Prishtinë.

Temë diskutimi në këtë samit është pushtimin rus në Ukrainë, si dhe rritja e çmimeve që po e çojnë botën në kriza të shumëfishta.

Pjesë e këtij samiti do të jetë edhe oficeri i lartë i Forcave Ajrore Mbretërore të Britanisë së Madhe, Stuart Peach.

Pjesë e folësve do të jenë dhe kryeministri Albin Kurti, zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla Schwarz, ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, dhe ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli.

 

<p>The post Nis Samiti i Ballkanit Perëndimor në Prishtinë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,683FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles