4.4 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Lëshohet alarmi për sulm ajror sapo arrin presidenti gjerman në Ukrainë, hyn në bunker

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier mbërriti befas në Kiev ditën e sotme, ku pati bisedime me me zyrtarët ukrainas në një strehë për sulm ajror në një qytezë në veri-lindje të kryeqytetit.

Menjëherë pas mbërritjes së tij në qytetin e Koryukivka, ndodhi një alarm ajror që bëri që Steinmeier, kryetari Ratan Akhmedov dhe një grup qytetarët të gjejnë strehë në bunker.

“Kemi kaluar një orë e gjysmë në strehën e bombave. Kjo na dha një ndjenjë veçanërisht të gjallë të kushteve në të cilat njerëzit jetonin këtu”, tha Steinmeier.

Sipas forcave ajrore të Ukrainës, alarmi u ngrit për shkak se ushtria ruse kishte lëshuar 10 dronë të prodhimit iranian nga Bjellorusia fqinje. /abcnews.al/

<p>The post Lëshohet alarmi për sulm ajror sapo arrin presidenti gjerman në Ukrainë, hyn në bunker first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles