6.5 C
New York
E hënë, 30 Janar, 2023

Buy now

Von Cramon sot mban konferencë, për vizat dhe gjendjen e dialogut Kosovë-Serbi

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, do të mbajë konferencë për shtyp gjatë ditës së sotme.

Von Cramon do të paraqesë pikëpamjet e saj për situatën aktuale, posaçërisht në lidhje me procesin e liberalizimit të vizave dhe diskutimet e fundit për këtë në Këshillin e BE-së, si dhe gjendjen e dialogut Kosovë-Serbi.

Një pjesë e veçantë e konferencës për shtyp do t’i kushtohet situatës në Ballkanin Perëndimor dhe implikimeve të luftës në Ukrainë në aspektin e sigurisë, njofton Klankosova.tv.

Konferenca do të mbahet me fillim nga ora 09:30 në në Shtëpinë e Evropës, në Prishtinë.

<p>The post Von Cramon sot mban konferencë, për vizat dhe gjendjen e dialogut Kosovë-Serbi first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,683FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy