9.7 C
New York
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Buy now

Shqipëria nga 1 janari 2023 i kthen bastet sportive, buxheti i shtetit parashihet t’i arkëtoj 17 milionë euro

Qeveria shqiptare po rikthen mundësinë e basteve sportive në vend.

Në buxhetin e propozuar për vitin 2023, fillimi i këtij aktiviteti parashikohet nga 1 janari i vitit pasardhës.

Ky vendim vjen katër vjet pasi qeveria shpalli të jashtëligjshme lojërat e fatit.

Së fundmi, kryeministri Edi Rama tha në një takim me target grupet se “vazhduan aktivitetet e basteve në të zezë dhe se rikthimi i basteve sportive të ligjshme do të sjellë të ardhura në buxhet që do të ndihmojnë ekonominë në këtë kohë krize”.
Propozimi i buxhetit parashikon edhe efektin financiar në bazë të të cilit vlerësohet se do të mblidhen 2 miliardë lekë (mbi 17.2 milionë euro).

<p>The post Shqipëria nga 1 janari 2023 i kthen bastet sportive, buxheti i shtetit parashihet t’i arkëtoj 17 milionë euro first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,601FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy