5 C
New York
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Buy now

Shaip Kamberi pas takimit me Vjosa Osmanin: Koordinimi i politikës tonë, rruga e vetme e mbrojtjes së interesave shqiptare në Luginë

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi ka shkruar për takimin që ai dhe përfaqësuesit tjerë të Luginës së Preshevës e patën mre presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Kamberi tha se koordinimi i politikës shqiptare është “rruga e vetme e mbrojtjes së interesave shqiptare në Luginë.

“Në takim me Presidenten e Republikës së Kosovës, SH.S. Vjosa Osmani, biseduam per procesin e regjistrimit të popullsisë, diskriminimin dhe domosdoshmërinë e përfshirjes së Luginës së Preshevës ne bisedimet me Serbisë”, ka shkruar Kamberi.

“Koordinimi i politikës shqiptare në Luginë të Preshevës me institucionet e Republikës së Kosovës dhe Shqipërisë është rruga e vetme e mbrojtjes së interesave shqiptare në Luginë”, ka shtuar ai.

<p>The post Shaip Kamberi pas takimit me Vjosa Osmanin: Koordinimi i politikës tonë, rruga e vetme e mbrojtjes së interesave shqiptare në Luginë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,593FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy