5 C
New York
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Buy now

Rashit Qalaj: Dokumenti i Strategjisë të Sigurisë së Kosovës 2022-2027 me shumë të meta

Rashit Qalaj, deputet i PDK-së ka kritikuar dokument strategjinë e sigurisë të prezantuar nga Qeveria.

Ai ka thënë se dokumenti i prezantuar ka shumë të meta në fusha të ndryshme, në substance, në përmbajtje, në terminologji, strukturë, dhe siç tha ka të meta madje edhe në gjuhë.

Ai ka thënë se duhet të kryhet edhe një rishikim strategjik i sektorit të sigurisë, shkruan Reporteri.net.

“Do të duhej të ishte e hartuar mirë, të jetë e bazuar në memorien institucionale, duhet të merren imputet e ekspertëve, partive, shoqërisë civile etj”, tha Qalaj. /Reporteri.net/.

<p>The post Rashit Qalaj: Dokumenti i Strategjisë të Sigurisë së Kosovës 2022-2027 me shumë të meta first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,593FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy