12.9 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

Nis ndërtimi i Qendrës për trajtimin e qenve endacakë në Hajvali

Për herë të parë në Kosovë po ndërtohet Qendra për Trajtimin e Kafshëve.

Fokusin kryesisht do ta ketë në trajtimin e qenve endacakë, ka njoftuar kryetari i Prishtinës, Përparim Rama.

“Ka filluar ndërtimi i Qendrës për Trajtimin e KafshëvePër herë të parë në Kosovë ndërtohet një qendër e tillë, e cila kryesisht fokusin do ta ketë në trajtimin e qenve endacakë. Kryeqyteti është zotuar të zgjidhë këtë çështje, e cila kërkon bashkëpunim të ngushtë mes të gjitha komunave dhe veçanërisht me institucionet qendrore. Siguria e qytetarëve tanë është prioritet”, ka shkruar Rama.

<p>The post Nis ndërtimi i Qendrës për trajtimin e qenve endacakë në Hajvali first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,599FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles