5.3 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Menduan se nuk po i sheh askush nën pemë, artileria ukrainase i lokalizoi dhe i hodhi në erë rusët e fshehur

Ushtria ruse dita ditës po ia dëshmon botës, se nuk është edhe aq e përgatitur siç ka pretenduar gjithmonë Kremlini.

Këtë gjë e tregojnë pamjet e aksioneve të ushtrisë ukrainase, ku nga gabimet amatoreske të ushtrisë ruse, e kanë pësuar shumë prej tyre.

Një shembull i tillë është regjistruar së fundmi me dron nga ajri, ku ushtarët rusë ishin futur nën disa pemë duke menduar se nuk po i sheh askush, por në momentin që tubohen pranë armëve të tyre goditen rëndë nga artileria ukrainase.

Madje u nevojit vetëm një predhë që t’i neutralizojë të tërë, që ishin grumbulluar nën pemë në një fushë të gjelbëruar, transmeton Telegrafi.

E mjaftoi kjo lëvizje e gabuar e rusëve, që ukrainasit të fillojnë të tallen me kamuflimin e dobët të tyre.

 

<p>The post Menduan se nuk po i sheh askush nën pemë, artileria ukrainase i lokalizoi dhe i hodhi në erë rusët e fshehur first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,700FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy